Робимо дерев’яний будиночок для ляльок

Із приxoдoм зими всі мaлятa із нeтeрпінням oчікують дня, a тoчнішe нoчі, кoли святий Микoлaй xoдитимe від oсeлі дo oсeлі тa зaлишaтимe всім чeмним діткaм пoдaрунки. A щo мoжe спoдoбaтися більшe мaлeнькій принцeсі, ніж лялькoвий будинoчoк!

Дoп. инфoрмaция

В ігрaшкoвoму житлі мoжнa пoстійнo змінювaти інтeр’єр мaлeнькиx кімнaт, пoсeлити сім’ю ляльoк тa прoгрaвaти з ними різні життєві ситуaції, тoму нe дивнo, щo дівчaткa пoлюбляють тaкі будинoчки. Щe б пaк, тaкoю ігрaшкoю мoжнa грaтися цілими гoдинaми!

Щoб здійснити дитячу мрію, нe пoтрібнo віддaвaти півцaрствa: вручну зрoбити тaкий чудoвий пoдaрунoк oбійдeться знaчнo дeшeвшe, ніж придбaти в мaгaзині, і виглядaтимe він aнітрoxи нe гіршe. Всe, щo знaдoбиться – фaнeрa, клeй, інструмeнти, опоряджувальні матеріали і трохи уяви.

Чому використаємо саме фанеру? Справа у її властивостях. Цей матеріал роблять із склеєних листів шпону, при чому волокна деревини в суміжних шарах розташовані взаємно перпендикулярно. Завдяки цьому фанера легка, ідеально рівна, міцна і не піддається деформації. Окрім цього, її просто обробляти: пиляти, гнути і шліфувати. Цей матеріал недорогий і водночас безпечний для дитини, приємний на дотик, як і всі деревні матеріали, та має гарний зовнішній вигляд. Іграшку з фанери не так просто зламати, відтак слугуватиме вона довго. Чим не ідеальний матеріал для лялькового будиночка?

Отже, із матеріалом визначилися. Переходимо до реалізації задуму. І тут можна піти двома шляхами – або випалити деталі будиночка лазером, або вирізати лобзиком. Кожен із методів має свої переваги і недоліки, знати які доречно перед початком роботи.

При випалюванні лазером знадобиться фанера товщиною 3–6 мм. Завдяки тому, що використаємо тонку фанеру, то й сам будиночок вийде легким. Окрім того, із такої фанери за допомогою лазера можна вирізати різноманітні меблі, дверцятка і віконечка, які відчинятимуться і зачинятимуться, – політ фантазії нічим не обмежується. Єдиний нюанс – при використанні цього методу треба знати креслення, адже перш ніж випалювати із фанери деталі лазером, доведеться накреслити сам будиночок і все, що в ньому має бути, та прорахувати розміри деталей, інакше нічого не вийде. А далі – вирізаємо, шліфуємо та склеюємо за допомогою клею ПВА цей великий пазл. До речі, як показує практика, діти із задоволенням беруть участь у збиранні такого диво-будиночка. Та й дорослі залишаються задоволеними, адже це заняття розвиває у дітей дрібну моторику, зацікавлює конструюванням і зближує всю сім’ю. Одним словом, і весело, і корисно.

Другий метод виготовлення дерев’яного будиночка для ляльок передбачає деталей із фанери товщиною 10 мм і більше за допомогою лобзика. Безперечною перевагою цього методу є те, що непотрібно глибоких знань креслення – цілком достатньо буде приблизного ескізу. Водночас використання товстої фанери збільшить і вагу будиночка. Також не вдасться зробити так, щоб дверцята і віконечка зачинялися і відчинялися, чи маленькі меблі – ця опція доступна тільки лазеру.

Після того, як деталі за допомогою лобзика вирізані, сам процес подальшої обробки і збирання будиночка не сильно відрізняється від випаленого лазером: теж шліфуємо деталі дрібнозернистим шліфувальним папером, склеюємо клеєм ПВА і зміцнюємо з’єднання шурупами.

Підсумуємо все вищесказане: якщо ви прагнете чогось витонченішого і легшого, із великою кількістю дрібних деталей і при цьому володієте навиками креслення, обирайте випалювання лазером. Якщо креслення – не ваш «коник» і достатньо простішого, але не менш гарного будиночка – сміливо надавайте перевагу вирізанню лобзиком.

Хоча ляльковий будиночок із фанери гарно виглядає сам по собі, але ще більше його покращити допоможе правильне опорядження. І йдеться не тільки про зовнішній вигляд – так він слугуватиме значно довше.

Якщо кардинально змінювати колір будиночка не входить у ваші плани, радимо скористатися безбарвним АКРИЛОВИМ ЛАКОМ ТМ VIDARON. Цей засіб надзвичайно стійкий до подряпин, механічних пошкоджень, дії води та мийних засобів, тому чудово підходить для іграшок. Окрім того, він має м’який, не подразливий запах та вже за годину після нанесення утворює сухе на дотик міцне прозоре покриття, яке зберігає і підкреслює колір деревини. Лак відповідає суворим вимогам європейського стандарту «PN EN 71-2 – Безпека іграшок», тому покриття буде цілком безпечним для дітей.

Перед нанесенням лаку поверхня лялькового будиночка має бути гладкою, сухою і чистою. Також перед лакуванням шліфуємо поверхню шліфувальним папером із зернистістю відповідно до ступеня нерівності основи та знепилюємо її. Ґрунтуємо поверхню лаком, розбавленим із водою у пропорції 2:1. Лакувати починаємо із важкодоступних місць рівномірно розподіляючи лак по поверхні. Наступні фрагменти поверхні із попередніми поєднуємо методом «мокрим по мокрому». Полакований будиночок залишаємо приблизно на 4 години, щоб висохнув. Після висихання першого шару засобу виконуємо міжшарове шліфування шкуркою зернистістю 320 та знепилюємо поверхню. Відтак наносимо другий шар лаку таким самим методом, як і перший, та даємо йому висохнути упродовж 4 годин. Вишукане житло для ляльок готове!

Та будиночок за бажанням можна зробити й кольоровим. У цьому нам допоможе АКРИЛОВА ВОДОРОЗЧИННА ЕМАЛЬ SNIEZKA SUPERMAL®, яка доступна у двадцять одному готовому до застосування кольорі, тому чи буде житло для ляльок однотонним чи вражатиме барвистістю кольорів вирішувати тільки вам. Простір для фантазії безмежний!

Вагомою особливістю фарби є те, що вона абсолютно безпечна для дітей, адже пройшла сертифікацію на екологічність та відповідає суворим вимогам стандарту «Безпека іграшок». Ця водорозчинна емаль має слабкий запах, легко наноситься, швидко висихає та забезпечує міцне покриття і не вигоряє з часом.

Перед нанесенням фарби поверхню очищуємо, шліфуємо вдовж волокон деревини шліфувальним папером зернистістю 120 і знепилюємо. Ретельно перемішуємо АКРИЛОВУ ВОДОРОЗЧИННУ ЕМАЛЬ SNIEZKA SUPERMAL®. Рівномірно наносимо засіб пензликом, розподіляючи його по поверхні деревини, і залишаємо сохнути упродовж 4 годин. Відтак наносимо ще один шар фарби. А якщо потрібно досягти яскравих, насичених кольорів, то знадобиться ще й третій шар емалі. Через 24 год після нанесення останнього шару покриття набуває остаточних експлуатаційних властивостей, відтак подарунок для маленької принцеси готовий, а, як відомо, щаслива дитина – щаслива й родина!

  ТОВ «Снєжка-Україна» — спільне українсько-польське підприємство, представник ТМ «Sniezka» на території України. Засноване у 1999 році у Яворівському районі на Львівщині, виробництво спеціалізується на виготовленні водоемульсійних фарб, шпаклівок, ґрунтувальних засобів, тощо. Підприємство є одним із найсумлінніших платників податків та працедавцем для понад 200 працівників.   Група Śnieżka постійно розширює асортимент товарів і станом на сьогодні пропонує споживачам вироби під наступними брендами: Śnieżka, VIDARON, MAGNAT Style, FOVEO TECH, BESTON

Контакти прес-служби:

м. Яворів, Львівська обл.,
вул. Привокзальна, 1ам
Тел.: +38 (03259) 60-161
e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

www.sniezka.ua
www.vidaron.com.ua
www.acrylputz.com.ua
www.sniezkanature.com
www.facebook.com/Sniezka.Ukraine

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.